MORAVSKÁ VÍNA

BÍLÁ VÍNA

Moravíno - Valtice

 Chardonnay pozdní sběr barrique  0,75 l  395,-
Víno zrálo z 50% v nových dubových francouzkých sudech 225 l - barrique. Víno světle žluté barvy s lehce zelenkavými odstíny. Svúdná vůně tropického ovoce a bílých květů. Příjemné kyseliny svěžího charakteru, tvoří osvěžující zážitek z pití tohoto vína. Skvěle se hodí jako aperitiv, k rybím pokrmům, mořským plodům, salátům i v kombinaci s drůběžím masem. K jemným sýrům, tvrdým i čerstvým, možno i s jemnou plísní.

Vinařství Kovacs - Novosedly

 Veltlínské červené ranné pozdní sběr  0,75 l  390,-
Světlá, zelenkavá, žlutá barvička odlehčuje atmosféru. Velmi povzbudivá je i vůně. Té, ve své mladé bujarosti, dominuje banánek a citrusy. V pozadí se ukazuje typický bezový květ, který bude časem sílit a sílit. Chuť je konzervativnější a to právě svým projevem bezovosti a medu. Víno je velmi svěží a určujeme jej k povznesení nálady, pro širokou společnost.

Tanzberg - Mikulov

 Chardonay pozdní sběr  0,75 l  550,-
Světlá, nazlátlá barva se zelenými odlesky. Má decentní ovocnou a květinovou vůni. Plné, suché, minerální a ovocné víno s hroznovým charakterem. Je harmonické s příjemnou kyselinou, lehounkými tóny tropického ovoce a červených jablek.
 Sauvignon pozdní sběr  0,75 l  550,-
Tato odrůda je velmi vyhledávaná pro svoji jedinečnou vůni s nádechem svěžích bylin, přecházejících do vůně pupenů černého rybízu, až vůně exotických plodů. Chuťje výrazně ovlivněná vůní, je svěží kořenitá, s příjemnou harmonizující kyselinkou. Vhodné podávat k salátům a studeným mísám, těstovinám a rybím pokrmům, k čerstvým i tvrdým sýrům.
 Ryzling vlašský kabinet  0,75 l  390,-
Viniční trať Železná je ikonou pro Vlašský ryzlink. Nezaměnitelná minerálnost – slanost, spařená sláma a směs ořechů s hrozinkami jsou ve vůni natolik ohromující a zanlce, hledající komplikované pití na celý večer, jistě nadchne! Dlouhá, široká a vyrovnaná chuť, jež veškerou škálu vjemů z vůně ráda nabídne a vytváří při degustaci nezapomenutelný a velmi těžko opakovatelný zážitek.
Rýnský Ryzlink   pozdní sběr  0,75 l  390,-
Král vín a víno králů. Vysoká vyzrálost hroznů dává vínu plnost, tělo, delikátní aromatické látky, jemnou kořenitost a decentní kyselinu. Víno je velmi vhodné k tučnějším masitám pokrmům, moravskému uzenému, zabíjačce, rybám, bílému masu a jemným sýrům. Víno je zařazeno do Národního salonu vín.
Rulandské šedé pozdní sběr  0,75 l  550,-
Víno jantarově žluté barvy s vůní zralých hrušek a sena, v chuti jemné tóny pražených mandlí. Šťavnaté, suché, vytrvalé. Vhodné k paštikám, drůbežím a krůtím galantinám, pečenému masu, k vepřové, k drůbeží, ke králíku.

Ing. František Mádl - V. Bílovice

Tramín červený pozdní sběr  0,75 l  410,-
Výrazně aromatické víno s nevtíravou vůní připomínající vůni růží a sušených fíků. Svou nezaměnitelnou kořenitou chutí zanechává dlouhý příjemný dojem. Doporučujeme podávat k masům připravovaných na zázvoru, k zapečeným těstovinám, obzvláště dobrě se hodí k husím játrům nebo na závěr k moučníkům.
Rulandské šedé kabinet  0,75 l  390,-
Vůně ušlechtilá, jemně minerální s ovocnými tóny, připomínající jižní ovoce. V chuti plné, extraktivní, které vhodně doplňují harmonické kyseliny.


ČERVENÁ VÍNA

ŠSV Velké Pavlovice

Frankovka pozdní sběr  0,75 l  450,-
Vůně vína je nazralá s výrazným ovocným projevem sušených švestek a černých jeřabin. V chuti je víno výrazně ovocné, kořenité, s potřebnou ohnivostí a svěžím projevem lesních plodů. Doporučujeme především k plísňovým sýrům typu Roqueford, ostřejším úpravám vepřového, ke špízu a kachním játrům, výborné jsou jehněčí kotletky na česneku s rozmarýnem.
Cabernet Suavignon pozdní sběr  0,75 l  550,-
Bohaté víno tmavě rubínové barvy, aromatické, až ohnivé, s typickou odrůdovou chutí připomínající černý rybíz. Vznešenost vyzrálého vína si zaslouží podávat jej k vybraným pokrmům z tmavého masa a zvěřiny, je velmi vhodné k tvrdým sýrům.
Modrý portugal pozdní sběr  0,75 l  450,-
Víno světle granátové barvy s jemnými odstíny do cihlově červené. Ovocná vůně lesního ovoce, v chuti přechází do tónů sušených švestek. Naše doporučení směřuje k tmavému masu, pizze a těstovinám.
Zweigeltrebe pozdní sběr  0,75 l  450,-
Víno je tmavé tartarové barvy s vůní planých třešní a švestkového kompotu. V chuti se projevuje i příjemná kořenitost zastoupená bílým a červeným pepřem. Víno působí velmi vyrovnaným a hřejivým dojmem. Doporučujeme k teplým předkrmům, tmavým masům, jako je hovězí, jehněčí, zvěřina a také k tvrdým sýrům.
Rulandské modré výběr z hroznů  0,75 l  600,-
Vůně ostružin a rybízu kontrastuje s nádhernou ovocností odrůdy Pinot Noir. Část vína zrála v dubových sudech pro zpevnění struktury. Víno je velmi vyrovnané, lahodné a určitě osloví náročné konzumenty a též znalce.
André pozdní sběr  0,75 l  450,-
Naše domácí odrůda, která si vyzískala velkou oblibu i v zahraničí. Projevuje se specifickou kořenito-ovocnou vůní, v chuti pak originální tříslovinou. Nejvhodnější kombinace je ke steakům a masům připravovaným na grilu.

Moravíno Valtice

Svatovavřinecké barrique pozdní sběr  0,75 l  440,-
Oblíbené víno s příjemným buketem a lahodnou vůní připomínající sušené švestky nebo povidly. Typická odrůdová chuť s harmonickým poměrem tříslovin a kyselin. Hodí se ke zvěřině, guláši, uzenému masu, vhodně doplňuje výrazné úpravy vepřového, husy nebo kachny.
Frankovka barrique pozdní sběr  0,75 l  350,-
Víno rubínově červené barvy, s vůní připomínající jádra peckovin. Chuť je hluboká, příjemně tříslovitá s vyváženým poměrem kyselin. Hodí se jak k těstovinám, tak k hovězímu, hlavně k jejich pikantním úpravám.
Rulandské modré pozdní sběr  0,75 l  440,-
Barva vína je granátově červená s cihlovými odstíny, vůně díky vyzrálosti hroznů připomíná tmavé lesní ovoce s dominantními tóny jahod. Chuť je suchá, teplá a tělnatá s ušlechtilou tříslovinou. Toto víno lze široce kombinovat s jídlem, nejlépe s pečeným masem.
Cabernet Sauvignon pozdní sběr  0,75 l  350,-
Bohaté víno tmavě rubínové barvy, aromatické, až ohnivé, s typickou odrůdovou chutí připomínající černý rybíz. Vznešenost vyzrálého vína si zaslouží podávat jej k vybraným pokrmům z tmavého masa a tvěřiny. Je velmi vhodné k tvrdým sýrům.

Vinselect Michlovský

Chateau-Dowina – reprezentuje známku pro přívlastková vína připravená originální tecnologií s následným zráním ve speciálních francouzských dubových sudech typu barrique. Víno získává nenapodobitlný charakter, originální aromatické tóny a buketní látky, bohatou struktur a plnost v chuti.
Cabernet Sauvignon pozdní sběr  0,75 l  750,-
Nejoblíbenější světové červené víno. Má intenzivní rudou barvu, typickou bylinně ovocnou vůni s tóny černého ríbízu., fialek a cedrového dřeva. Hodí se k hutnějším úpravám hovězí masa, k zvěřinovým specialitám a k ušlechtilým sýrům s plísní.
Merlot barrique pozdní sběr  0,75 l  620,-
Světoznámá odrůda v ČR málo pěstovaná, těší se velké oblibě. Vyznačuje se temně rubínovou barvou, příjemně povidlovou vůní a měkkou chutí s příjemnými tříslovinami. Výborně doprovodí pokrmy z červeného masa, ale také králíka a drůbeže nebo měkké sýry s modrou a bílou  plísní, či tvrdé aromatické sýry.
Rulandské modré pozdní sběr  0,75 l  620,-
Výrazná a podmanivá vůně višňového kompotu a přezrálých lesních jahod je stylově doplněna čokoládovými tóny s kandovaným  ovocem po zrání v nových dubových sudech. V chuti je víno plné, sametové, s příjemně vyváženými tříslovinami a s dochutí exotického koření.

Copyright © 2011 MUTL spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru nika-atrium.cz je bez písemného souhlasu společnosti MUTL spol. s r.o. zakázáno.